Certyfikat - Grupa Perpetum Energia
696
page-template-default,page,page-id-696,page-child,parent-pageid-409,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-13.2.1516881079,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Certyfikat

Certyfikat Jakości Energetycznej

Alternatywna nazwa: Certyfikat: „Produkt/Usługa przyjazna energetycznie”

Grupa Perpetum Energia dąży do stosowania w praktyce gospodarczej wyłącznie sprawdzonych produktów i usług najwyższej jakości gwarantujących maksymalną użyteczność dla Odbiorców i Użytkowników końcowych.

Dynamiczny rozwój sektora: odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, smart home/city spowodował pojawienie się na rynku dużej liczby produktów i usług, nie zawsze spełniających oczekiwania i standardy Klientów w zakresie: jakości, bezpieczeństwa, efektywności i dostępności. Naturalnym jest, że w gąszczu różnorodnych produktów i usług dostępnych na rynku osobom bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia trudno jest właściwie i merytorycznie ocenić poszczególne propozycje i wybrać wariant spełniający oczekiwania.

Specjaliści skupieni w Grupie Perpetum Energia w toku przygotowywania, realizacji i eksploatacji szerokiej palety inwestycji wypracowali metody oceny produktów i usług pozwalające wyselekcjonować spośród dostępnych na rynku propozycji te rzeczywiście godne zaufania. W oparciu o metodologię dostosowaną do specyfiki rynku energetycznego Grupa wdrożyła unikalny system oceny rozwiązań z sektora:

odnawialnych źródeł energii

efektywności energetycznej

inteligentnych systemów zarządzania infrastrukturą (smart home/ smart city)

W oparciu o kryteria odnoszące się do:

  • jakości,
  • efektywności,
  • bezpieczeństwa,
  • dostępności,

eksperci oceniają produkty i usługi. Pozytywny wynik oceny pozwala na uzyskanie certyfikatu (Certyfikat Jakości Energetycznej lub Certyfikat: „Produkt/Usługa przyjazna energetycznie” lub jakaś inna nazwa).

Są to produkty i usługi rekomendowane przez Grupę PE do wykorzystania w inwestycjach realizowanych przez osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i samorządy. Są to jednocześnie produkty i usługi najczęściej wykorzystywane przez Członków Grupy w prowadzonej przez nich działalności.